Přeskočit na hlavní obsah

6 rozšíření Chrome, které si vždy přidám do prohlížeče

Image Downloader. Quick Write Text Editor. Adblock pro YouTube. Překladač Google. Full Page Screen Capture. Google Analytics Opt-out Add-on...

6 rozšíření prohlížeče Chrome

Čím méně rozšíření v prohlížeči, tím lépe. Ale těchto 6 základních rozšíření pro Chrome prostě potřebuji...

1. Adblock pro YouTube


Adblock zabrání zobrazování reklam na YouTube.

Je to však dvousečná zbraň. Díky blokování reklam nás na YouTube neotravují reklamy, na druhé straně poctiví autoři videí a producenti kanálů přicházejí o příjmy.

Proto používám tento plugin zřídka. Jen když se na mě zavěsí příliš agresivní remarketing nebo když si prohrávám na YouTube celý hudební album, seznam videí.

Přidat do Chrome si jej můžete na stránce: Adblock For YouTube.

2. Full Page Screen Capture


Skvělý nástroj na kompletní screenshoty webových stránek včetně obsahu skrytého mimo displeje. Výsledek si můžete stáhnout jako dokument (.PDF) nebo obrázek (ve formátu .PNG a .JPG).

Snímky si ukládá do historie, kde si můžete zpětně stáhnout například screenshot z minulého týdne. Jednoduchý nástroj, který si hravě poradí i s komplikovanými stránkami.

Přidat do Chrome si jej můžete na stránce: Full Page Screen Capture.

Ale pokud si chcete screenshoty ukládat přímo z prohlížeče Chrome na Disk Google, vyzkoušejte rozšíření Save To Disk Google od Google.

3. Google Analytics Opt-out Add-on


Mnoho webových stránek používá službu Google Analytics na analyzování návštěvnosti a remarketing (přizpůsobení reklam podle toho, jakou stránku nebo produkt uživatel navštívil).

Toto rozšíření zabrání odeslání dat o vaší návštěvě a aktivitě do služby Google Analytics. Já ho používám, když odesílám na webstránce testovací objednávku a nechci, aby se zapsala jako konverze do Google Analytics.

Na oficiální webstránce Google Analytics Opt-out Add-on je toto rozšíření dostupné pro prohlížeče: Internet Explorer 11, Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari a Opera.

Přidat do Chrome si jej můžete na stránce: Google Analytics Opt-out Add-on

4. Image Downloader


Image Downloader umožňuje přehledně zobrazit a stáhnout obrázky z aktuálně otevřené webové stránky.

Běžně ho používám na stahování vybraných obrázků ze stránky kategorie produktů z e-shopu pro který dělám kampaně. Obrázky pak použiji při tvorbě bannerových reklam. Pro mě je tedy pracovní nástroj.

Přidat do Chrome si jej můžete na stránce: Image Downloader.

5. Překladač Google


Překladač Google je absolutní klasika, která víceméně dobře :) přeloží na webu téměř všechno. Neumím si představit Chrome bez tohoto rozšíření.

Přidat do Chrome si jej můžete na stránce: Google Translate.

6. Quick Write Text Editor


Minimalistický online + offline textový editor přímo v prohlížeči Chrome. Používám ho na bleskové poznámky, dočasné uložení zkopírovaného textu, rychlé úpravy a korektury textu, někdy i na psaní kompletního článku na blog. Mám ho rád a používám ho denně.

Quick Write Text Editor počítá znaky a slova. Aktuální text si pamatuje i po zavření prohlížeče (vymazáním dat prohlížeče se ale uložený text vymaže). Skutečně důležité texty si pro jistotu zálohuji například zkopírováním do Google Keep nebo na Disk Google.

Otevírá se na vlastní kartě prohlížeče a nenabízí žádné možnosti formátování textu, jen jednoduché odřádkování klávesou ENTER. Není tam tedy nic, co by uživatele odvádělo od soustředěné práce na textu.

Fungují v něm běžné klávesové zkratky:

Quick Write Text Editor: klávesové zkratky

V nastaveních tohoto rozšíření je na výběr barva pozadí, barva a velikost písma + pár fontů. Já používám klasické bílé pozadí s černým písmem velikosti 18 px, font family Monospace.

Přidat do Chrome si jej můžete na stránce: Quick Write Text Editor.

Všechna rozšíření uvedené v tomto článku jsou zdarma. Další rozšíření pro Chrome včetně placených naleznete v Internetovém obchodě Chrome.

Novinky e-mailem


A už vám neunikne žádný nový článek v rubrice SOFTWARE = přihlašte se k odběru e-mailem:

Odebírat novinky

© Roman Plencner
Blogikon.cz
Kopírování a publikování obsahu z Blogikon.cz není dovoleno.

Těším se na vaše komentáře :)
Zásady zpracování osobních údajů.

Komentáře